سوالات احتمالی

پروتز تا چه مدت شکل ظاهری خود را حفظ کرده و می توان از آن استفاده نمود؟

طول عمر یک پروتز از بیمار به بیمار بستگی به نوع پروتز، شیوه نگهداری و سطح فعالیت فردی دارد. یک دستورالعمل کلی ممکن است از 2 تا 3 سال باشد، اما متغیرهای زیادی وجود دارند که می توانند این زمان را افزایش دهند یا کاهش دهند.

آیا پروتز صد در صد شبیه به پوست ساخته می شود؟

رنگ پوست در ساعات مختلف شبانه روز و یا حتی در مواقع مختلف ممکن است تغییر نماید برای مثال بعد از استحمام پوست سرخ تر می شود یا در معرض آفتاب پوست تیره تر می گردد این در حالی است که پروتز یک عضو مصنوعی می باشد و تغییر رنگ نمی دهد.

با این حال ما تلاش خود را می کنیم تا رنگ پروتز شبیه رنگ پوست شما گردد.

برای دریافت یک پروتز چه مدت طول می کشد؟

به طور معمول، پروسه ساخت پروتز نیاز به 3 تا 4 بازدید بیمار دارد که بیش از 3 تا 4 هفته گسترش می یابد. در صورت عجله داشتن بیمار یا از شهرستان آمدن بیمار می توان با هماهنگی قبلی با متخصصین مرکز ما طی چند روز پروتز ساخته شده و به وی تحویل گردد.

چه مدت بعد از جراحی می توان پروتز را ساخته و تحویل داد؟

مشاوره رایگان در هر زمانی می تواند ارائه شود، اما برای شروع پروتز، منطقه آسیب دیده باید بدون هیچ گونه التهابی یا تورم باقی مانده در بافت های اطراف آن، باشد.

پروتز چگونه باقی می ماند؟

پروتز می تواند توسط چسب ها یا ایمپلنت ها به استخوان نصب شود. چسب ها یک راه متداول و رایج برای پیوند یک پروتز هستند که به طور قابل اعتماد در بسیاری از بیماران قابل اجرا می باشد.

با این حال، چسب ها می توانند در شرایط شدید دمای کمتر قابل اعتماد باشند و نیاز به تمیز کردن روزانه دارند. دستگاه های ایمپلنت نگهدارنده، نگهداری عالی و عمر پروتز طولانی تر، اما نیاز به جراحی سرپایی دارند. پروتز انگشت و پا به طور کلی در انتهای انگشت یا پا نگه داشته می شود.

چگونه بیماران موارد دیگر مورد نیاز مانند چسب ها را سفارش می دهند؟

تامین مواد به عنوان بخشی از تحویل نهایی پروتز همراه با اطلاعات ارائه شده است تا بیمار بتواند به طور مستقیم از تامین کنندگان دوباره خرید نماید. ما با ارائه اطلاعات تماس تامین کنندگان، به بیماران خود کمک می کنیم.

برخی از موارد را در این مورد در نظر داشته باشید:

سفارش مواد کافی برای پوشش دادن ماه های زمستان را از زمانی که مواد در حمل و نقل در شرایط سرد خنثی می شوند.

صرفه جویی در حمل و نقل و سفارش چند بطری در یک بار.

تاریخ انقضا را بررسی کنید; محصولات معمولا ظرف چند سال منقضی می شوند.

آیا ما با بیمه ها قرداد داریم یا خیر؟

مرکز ما گواهی مربوط به ساخت پروتز را همراه با مهر و امضا به بیمار تسلیم می نماید تا بیمار با ارایه ی این گواهی به بیمه ی مربوطه بتواند درصدی از هزینه های پرداختی خود را جبران نماید.

آیا بخشی از پروتز درمان دردناک است؟

نه، در این فرایند چیزی وجود ندارد که موجب درد و یا ناراحتی شود.

آیا نمونه کارهای قبلی کلینیک ارائه شده است؟

ما یک گالری از تصاویر بیماران قبلی داریم که به طرز سخاوتمندانه اجازه این کار را به ما داده اند.

فهرست